Správať sa a žiť EKOlogicky je správne a rozmýšľať EKOnomicky výhodné.
Mgr. Roman Chovanec konateľ

Víta Vás EcoDomček!

Spoločnosť EcoDomček, s.r.o., ktorej konateľom je Mgr. Roman Chovanec, vznikla 1.1.2017, avšak osobne máme za sebou už 10 rokov skúseností so stavbou montovaných drevodomov, striech, altánkov a iných drevených konštrukcií.

„Kariéra“ staviteľa sa začala písať v roku 2007, keď som si svojpomocne postavil montovaný drevodom. Práca s drevom ma veľmi zaujala, napĺňala a aj mi tak nejako prirodzene išla od ruky (hoci do vtedy som pracoval v IT oblasti). Následne ma zavolal jeden, druhý, ... piaty, ... desiaty,... kamarát urobiť strechu, altánok, či celý dom. Keďže som sa venoval aj iným činnostiam, trvalo mi desať rokov, kým som sa odhodlal pretaviť svoje zručnosti aj komerčne.
Zameriavame sa teda hlavne na montované drevodomy, stavbu striech, altánkov a iných drevených konštrukcií, pretože je to materiál a technológia, ktorej veríme. Naším mottom je:

„Čo je ekologické, je aj ekonomické“.

 

O tomto nás neustále presviedčajú stavby, ktoré sme už zrealizovali – a teda aj môj vlastný dom(ček). Investícia do tohto typu technológie sa reálne vypláca tak v komforte bývania, zo zdravotného hľadiska, ako aj finančne. Aj keď je to u nás ešte stále pomerne nová technológia, a my, konzervatívni Slováci jej veľmi nedôverujeme, v USA a Kanade je osvedčená už viac ako 200 rokov a preverená náročnejšími klimatickými podmienkami, ako u nás.

V dnešnej dobe je moderné byť „eko“, aj keď mnohokrát sa skutočný význam tohto slova stráca. Budeme radi, keď Vás naša práca presvedčí o tom, že to nie je iba prázdna fráza. Že správať sa a žiť EKOlogicky je správne a rozmýšľať EKOnomicky výhodné. A postaviť rodinný dom pre nás neznamená pozbíjať dokopy kusy materiálu, ale pripraviť Vám domček – vysnívaný domov – útulné miesto rodinnej pohody.
Vitajte teda vo svete, kde vonia drevo, kde sa k Vám správajú ako slušní ľudia, kde ekonomické záujmy idú v súlade s prírodou... Vitajte v EcoDomček.

Spoznajte nás

S čím pracujeme

V zásade zateplíme čímkoľvek, ale radi pracujeme s prírodnými materiálmi napr.:
  • izoláciami na báze drevených vlákien
  • konope
  • ovčej vlny
  • minerálne vlny bez zdraviu škodlivých spojív (formaldehydy)
  • podobne veľkoplošné dosky

S čím pracujeme

Proti škodcom impregnujeme drevo boritou soľou (prírodný produkt, ktorý sa získava z prirodzených soľných jazier)
  • je účinná
  • trvácna
  • LACNEJŠIA ako bežne dostupné toxické nátery
Ako sa správame
Správame sa tak, ...
aby sme neškodili sebe ani druhým a mohli sa aj po rokoch pozrieť zákazníkovi do očí a on nás odporučil svojim známym. Investorovi nerobíme to, čo by sa nepáčilo nám, ak by to robili nejakí robotníci.
S investorom sa ...
snažíme nadviazať vzťah založený na vzájomnej dôvere, nie len strohý obchodný kontrakt.
Správame sa slušne ...
Prístup celej partie je založený na hodnotách, ktoré vyznávame – jednáme férovo, na pracovisku nenájdete žiaden alkohol. Podľa toho si vyberáme aj svojich kolegov.
Individuálny prístup ...
Zákazník nie je len „jeden z mnohých“, z ktorého budem mať biznis. Je to človek (ako každý z nás), ktorý má svoje sny a my sa mu ich snažíme pomôcť naplniť.
Sme dobrá partia ...
Nie sme len „spolupracovníci“, ale priatelia, ktorí sa vedia podržať.
Neberieme viac stavieb naraz ...
aby sme potom neodbiehali a nestíhali ani na jednej. Svoj čas venuje na 100% Vám.
Ústretovosť ...
Vyhovieme požiadavkám na zmeny v priebehu stavby (aj napriek osobnej časovej či finančnej strate).
Každú stavbu robíme osobne ...
fyzicky, manažérsky i logisticky – nenajímam si partie neznámych ľudí, ktorým nemôžem dôverovať.
Udržujeme poriadok na stavenisku ...
počas stavby aj po nej.